Trener odpowiada

Gainer najlepszy na masę?

Okres budowania masy jest to bardzo odpowiedzialny i trudny etap w planie treningowym. Na przykład ektomorficy nie mogą przytyć w prosty sposób, a endomorficy - muszą bardzo uważać, by nie zyskać za dużo tkanki tłuszczowej. Dużą popularnością charakteryzują się suplementy, ...

Czytaj dalej »

Guarana – działanie, stosowanie i dawkowanie

Guarana to niesamowity środek, stosowany od tysięcy lat. Dzisiaj coraz częściej docenia się jej właściwości - nie tylko na treningu. Niektórzy uważają, że jest lepsza od kawy i przedtreningówek. Co takiego oferuje guarana? Jak dokładnie działa, jak ją dawkować i stosować?

Oczyść organizm kaszą - dieta gryczana, jaglana i jęczmienna na oczyszczenie z toksyn

Organizm narażony jest dzisiaj m.in. na bardzo negatywny wpływ środowiska i ataki wielu szkodliwych substancji. W tej sytuacji regularne oczyszczanie organizmu staje się niezbędne do jego prawidłowego funkcjonowania. Jedną z metod na skuteczne oczyszczenie organizmu może być dieta. Czy plan dietetyczny, oparty na kaszy, może być odpowiednim na to sposobem? Oczyść organizm kaszą - sprawdź dietę gryczaną, jaglaną i jęczmienną na oczyszczenie się z toksyn.

Ćwiczenia izolowane w treningu siłowym

Ćwiczenia izolowane stanowią, obok wielostawowych ruchów, podstawę treningu siłowego. Pozwalają skoncentrować się wyłącznie na konkretnej partii - najczęściej wykorzystywane są w pracy nad rzeźbą i definicją mięśni. Nie oznacza to jednak, że w trakcie budowania masy z nich się nie korzysta. Czym się charakteryzują ćwiczenia izolowane? Kiedy je stosować? I które z nich są najlepsze dla danej partii mięśniowej? Wszystko w naszym artykule.

Mięśnie synergistyczne w treningu siłowym

Mięśnie synergistyczne współpracują ze sobą w danym ćwiczeniu. Asystują mięśniom agonistycznym, których skurcz umożliwia wykonanie konkretnego ruchu. Stabilizują również stawy. Jak konkretnie działają? Jakie są ich inne funkcje? Sprawdź rolę mięśni synergistycznych w treningu siłowym.

Jak biegać szybciej? Technika biegu i oddychanie podczas biegania

Bieganie staje się coraz bardziej popularne. Pozwala zachować dobrą formę oraz wyzwolić ogromne pokłady energii. Szalejące endorfiny po skończonym treningu biegowym to uczucie znane każdemu biegaczowi. To także świetny sposób na cardio i interwały na siłowni. Początkujący rzadko zastanawiają się nad techniką biegu i oddechem. Co robić by biegać lepiej i szybciej?

Energia w organizmie i jej zapasy

Energia jest kluczowa dla przemian metabolicznych zachodzących w naszym ciele. To jej ilość będzie decydowała o tym m.in. czy zmniejszamy, czy zwiększamy wagę. Jej uzupełnienie przed treningiem ma decydujący wpływ do efektu wizyty na siłowni. Energia w organizmie i jej zapasy - dowiedz się więcej.

Zapalenie stawu biodrowego - przetrenowanie oraz kontuzje stawu biodrowego w sporcie

Kontuzje stawu biodrowego dotykają wielu z nas. Są na tyle uciążliwe, że nawet w bardzo młodym wieku pojawiają się problemy z najprostszymi czynnościami, tj. chodzenie i schylanie się. Ból i frustracja, spowodowane chorobami stawu biodrowego, negatywnie odbijają się na całym życiu i treningu. Jaki sobie z nimi radzić? Jak unikać uszkodzeń stawów biodrowych? Sprawdź jak powstaje zapalenie stawu biodrowego.

Jakie witaminy w zimę?

W okresie zimowym o świeże warzywa i owoce bardzo trudno. To powoduje, że nasza dieta często nie dostarcza odpowiednich ilości witamin i minerałów, niezbędnych do funkcjonowania i treningu. Jakie witaminy brać w zimę? Sprawdź na jakie substancje należy zwrócić uwagę i skąd je czerpać.

Jak wybrać trenera personalnego?

Trener personalny, niegdyś zarezerwowany dla najbogatszych, dzisiaj jest dostępny dla każdego. To osoba, która m.in. pomaga dobrać cel treningowy, układa plan, motywuje i pilnuje jak najlepszej techniki ćwiczącego. Ale jak wybrać trenera personalnego? Na co zwrócić uwagę przy szukaniu swojego mentora w treningu?

Liporedium - hit czy kit na odchudzanie?

Tabletki Liporedium na odchudzanie są preparatem opartym na naturalnych ekstraktach regulujących gospodarkę tłuszczową. Czy warto stosować ten suplement? Z czego składa się Liporedium i jakie efekty przynosi?